Další infarktová výhra v Děčíně!

Nejprve se to nedařilo 16 let a teď během hned dvakrát v pěti dnech! Ano, SLUNETA dokázala zopakovat heroický výkon a podruhé za pět dní loupila v Děčíně!

Před zápasem se naším směrem snášely otázky, zda-li je možné zopakovat takový výkon, abychom znovu zdolali Válečníky na jejich půdě. Teď už známe odpověď: ANO! Ne náhodou si toto druhé derby vybraly televizní kamery ČT Sport, vždyť víkendové derby se hrálo ve skvělé atmosféře a rozhodlo o něm až třetí prodloužení.

V úvodu utkání bylo na našich hráčích vidět, že z nich spadla psychická deka a mohou hrát svou hru, naopak Válečníci působili trochu nervózně. První čtvrtina skončila naším mírným vedením 20:23. V druhém dějství se rozehrál Wisseh a také jeho zásluhou jsme si do poločasu vybudovali vedení 39:45.

Po přestávce jsme čekali velký tlak domácích a ten také přišel, i tak jsme minisérií 2:6 odskočili až na desetibodový rozdíl (41:51). Pak se naši hráči trošku bodově odmlčeli a nedařilo se jim dlouho prosadit proti ještě důraznější obraně domácích. Na přelomu třetí a čtvrté desetiminutovky Válečníci vymazali náš náskok a šli do čtyřbodového vedení 69:65. Byl to opět Wisseh, jenž 4 body v řadě vyrovnal skóre a schylovalo se k další infarktové koncovce. V poslední minutě, když jsme nad Válečníky vedli o pouhý bod (73:74), vrhli domácí vše do útoku a díky dvěma ofenzivním doskokům si vynutili několik střel navíc, ta Autreyho se chytila a SLUNETA prohrává 75:74, když do konce základní hrací doby zbývá 26 vteřin.

Time-out.

Naši hráči sehrají akci, kterou jim Tonda Pištěcký nakreslil a Michal Šotnar střílí za tři body – nedává a doskakuje domácí Pomikálek a je při doskoku ještě faulován a jde střílet dva trestné hody. Takže si to shrňme, prohráváme o bod, do konce zbývá 6 vteřin a soupeř střílí dvě šestky. Přiznejme si, že situace nebyla ideální a spousta děčínských fandů už věřila ve výhru. To by ale Pomikálek nesměl minout první šestku, šance stále žije. V domnění, že nebudeme mít dost času na zakončení, nahazuje Pomikálek druhou šestku pouze na desku, aby rychle uběhlo oněch 6 vteřin, ale míč skončil v rukou Michala Šotnara a ten viděl rozeběhnutého Spencera Svejcara – dlouhá příhra – jednoduchý „šoupák“, siréna ukončuje zápas a SLUNETA vyhrává o bod! Nic pro slabé povahy, ale tahle parta kolem Pišty si to zasloužila, podat v pěti dnech dvakrát takový výkon, před kterým se museli sklonit i Válečníci na své půdě, na to my říkáme: „Klobouček pánové“!

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 75:76 (20:23 39:45 61:60)

Body domácí: Autrey 19, Šiška 13, Landa 9, Kroutil 8, Feštr a Pomikálek po 7, Carlson 5, Grunt 4, Ježek 3
Body hosté: Wisseh 16, Pecka 12, Houška 11, Svejcar 9, Wallace 8, Martin 7, Šteffel 6, Fait 5, Šmíd 2
Trojky: 24/8 – 19/4
Trestné hody: 11/5 – 8/2
Doskoky: 33 - 30
Osobní chyby: 17 - 19